I rok 2007 proběhl v Černůtkách bez významných událostí a změn.

Na zkrášlení obce jsme toho moc nevyvedli. Mimo běžné údržby koupaliště jsme provedli přeložení betonových desek okolo nádrže – byly znovu podsypány pískem a položena folie proti růstu plevelu a dobetonovány spáry. Pro nedostatek vody ve studni, ze které se přebytkem napájí koupaliště, nešlo koupaliště po celý rok plně napouštět.  Spolek majitelů studně nechal zhotovit nový vrt v blízkosti studně – hloubka 17 m, čerpací zkoušky zatím neprovedli.

V domku č. 27 – dnes noví chalupáři  - občané p. Smolík nechali vrtat studnu asi do hloubky  .... , došlo došlo k prudkému výstřiku vody asi do výšky 10 m.

V prosinci, hned při prvním sněhu došlo při prohrnování sněhu pluhem Okresní správy silnic Jičín k poškození oplocení kolem parčíku u zvonečku obce, bude opraven v r. 2008.

Letošní rok se přemnožili slimáci, kronikář sbíral denně 100 – 300 kusů, způsobili pohromu na zeleninových zahrádkách.

V rámci úspor ČD došlo ke zrušení vlečky na stanici Třebovětice, takže stanice je jen průjezdná, dochází k postupné likvidaci skladiště – již mnoho let není využívánoa slouží jen jako zdroj palivového dřeva.

V prosinci zemřela v Hradci Králové naše rodačka Božena Paulusová – Poláčková, roz. Pražáková z č. 2 ve věku 86 let.

Hasiči – stále si vedou velmi dobře a tradičně vozí poháry. Samozřejmě, že právě hasiči zajišťovali práce kolem úprav v obci, např. kolem pomníku M.J. Husa byl proveden další menší průklest náletu a menších stromů.

Čápi – okrasa obce. Již 26.3. přilétl čáp, bohužel se čápice nedočkal a tak zůstal celý rok sám. Toto se ještě nikdy nestalo. Odlétl koncem srpna.

Ani letos počasí nevybočovalo z normálu. Bylo dostatek srážek, dostatek tepla a tak bylo dostatek úrody i rekreace.

Leden začal beze sněhu a s teplotami v noci 0 až -5°, ve dne až 15°C. Okolo 15. napadlo asi 10 cm sněhu, ale ten brzo zmizel. 18. byla vichřice a tak spadlo pár tašek a menší pocuchání střech. Na Sněžce byla zaznamenána rychlost větru 216 km/hod.

V únoru stejně jako v lednu, jen teploty bližší 0°, občas mrholení a sychravo. V březnu do 15. stejně jako v únoru, dokonce 115.3. začaly na chvilku jarní práce. Ve druhé polovině deštivo, na Moravě napadlo místy až 35 cm sněhu. I do poloviny dubna počasí stejné, den 10 – 15°, noc 0-5°C, ale bez deště. Ve druhé polovině oteplení až 30°a deštivo. V květnu začaly teploty ve dne 10 – 15°, noc 0 – 5°, bez deště. Druhá polovina jako duben, ve dne až 30°C, občas déšť. Červen předvedl vše ve velkém, tropická vedra až 32°a větší deště. Červenec pokračoval do 15. – ve dne 15-20°, ale i 30°a denně deštivo. Po 15. ve dne až 35°C, rekord Poděbrady 388,5°. Ke konci měsíce teploty na 25°C. V srpnu ve dne až 28°, v noci 5-8°C, občas mírné přeháňky, koncem měsíce teploty mírně klesly a bez deště. Září ve dne do 15°, v noci 5-8°s občasnými přeháňkami. Říjen stejný.

Listopad začal beze změn, ale 11.11. na sv. Martina mokrý sníh až 30 cm, po 3 dnech zmizel. V prosinci ve dne 0 až -3, v noci -5°C, beze sněhu, jen 30.12. poprašek 2—3 cm.

Obyvatelstvo

Tak letos se mnoho nezměnilo. Nikdo se nenarodil, nikdo nezemřel a stěhování také mnoho nebylo.

Z č. 40 se odstěhovala Tlučhořová Šárka se synem Matějem do Holic.

Přihlásili se Hrnčal Jan do č. 25 a Smolík Petr do č. 277, takže nás je stále 79.

Odsouhlaseno na 15. veřejném zasedání zastupitelstva obce Jeřice dne 28. 4. 2008

Heligr Jaroslav - starosta